Cumartesi, Nisan 20, 2024
Anasayfa > Güncel Makaleler > Veeam ONE V11 Upgrade

Veeam ONE V11 Upgrade

Veeam ONE V11 Upgrade

Veeam ONE v11 Upgrade işlemini anlatacağım. Yükseltme öncesinde mevcut Veeam One yazılımının konfigürasyon backup’nı dışarıya çıkartmanızı öneririm. Ayrıca Veeam One server sanalda ise SnapShot olmanız iyi olacaktır.

Upgrade işlemi için Veeam Resmi sitesinden güncel sürümü indiriyoruz. Daha sonra indirdiğimiz iso dosyasını sunucuya mount ediyoruz. Kurulum dosyasını çalıştırıyoruz.

Karşımıza gelen ekranda Standalone components kısmından Veeam ONE Server butonuna basarak yükseltme işlemini başlatıyoruz.

Veeam ONE v11 Upgrade

Karşımıza gelen lisans anlaşması ekranın da lisans anlaşmasını kabul ediyoruz. Daha sonra Next ile ilerliyoruz.

Veeam ONE v11 Upgrade

Şimdiki ekranda ise mevcut modüllerin sürümlerini görüyoruz. Ardından Next ile devam ediyoruz.

Veeam ONE v11 Upgrade

Karşımıza gelen ekranda ise eksik olan features olduğu uyarısı çıkmakta. Install butonuna basarak kurulumları yapmaya başlıyoruz.

Veeam ONE v11 Upgrade

Eksik olan eklentiler kurulmaya başlandı.

Veeam ONE v11 Upgrade

Bütün gerekli olan eklentiler yüklü ve sorunsuz durumda. Şimdi ise Next butonuna basarak yükseltmeye devam ediyoruz.

Veeam ONE v11 Upgrade

Bir sonraki ekranda Servis Account seçeneği gelmekte. Daha önceki User ile işlem yapılacak ise default olarak bırakıp Next ile ilerliyoruz.

Veeam ONE v11 Upgrade

Şimdiki ekranda ise Veeam için gerekli olan SQL için ayar ekranı gelmekte. Bir önceki sürüme ait olan SQL DB ile devam ediyorum ben bu yazımda.

Veeam ONE v11 Upgrade

Bir sonraki ekranda Veeam için gerekli olan lisans dosyasını gireceğimiz ekran karşımıza geliyor. Veeam Portal üzerinden gerekli lisans dosyasını indirip yüklüyoruz.

Veeam ONE v11 Upgrade

Bir sonraki ekranda Veeam One için gerekli olan haberleşme portlarını ve sertifika ile ilgili bilgileri görüyoruz. Next ile ilerliyoruz.

Veeam ONE v11 Upgrade

Şimdiki ekranda ise Upgrade işleminin yapımızda bulunan Veeam One DB boyutuna ve sunucunun durumuna göre biraz vakit alacağı bilgisini görüyoruz. Her şey tamam ise Install ile işleme başlıyoruz.

Yükseltme işlemi başladı.

Yükseltme işlemi başarılı bir şekilde tamamlandı. Finish butonuna basarak işlemi bitiriyoruz ve sunucuyu restart ediyoruz.

Versiyon Kontrol

Sunucu restart olduktan sonra sürüm bilgisini kontrol ediyoruz.

Her şey tamam ise aldığınız SnapShot var ise onu da siliyoruz. Bu işlemlerden sonra normal işleyişinde kullanıma devam edebiliriz.

Veeam ONE V11 Upgrade isimli yazımızın sonuna geldik. Umarım faydalı olmuştur. Herkese sağlıklı ve sorunsuz günler dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.