Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Anasayfa > Teknoloji Haberleri > Tüm Apple iPhonelara panik butonu geliyor

Tüm Apple iPhonelara panik butonu geliyor

Tüm Apple iPhonelara panik butonu geliyor

Tüm Apple iPhonelara panik butonu geliyor

Apple, telefonlarında uzun zamandır yer verdiği parmak izi sensörüne çok önemli bir işlev daha vermek için çalışıyor!

Apple da dahil olmak üzere pek çok akıllı telefon üreticisi telefonlarında özellikle yazılım desteği ile acil durumlar için farklı çözümler vermekte. Ancak Apple, bunu daha basit hale getirmek ve daha hızlı erişim imkanı sunabilmek için farklı çözümler üretmeye çalışıyor. En azından 18 Temmuz 2017 tarihli patent bize bunu gösteriyor.

Tüm Apple iPhonelara panik butonu geliyor

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlanan patent başvurusuna göre Apple, parmak izi tarayıcısına benzeyen bir biyometrik sensörü, acil durum çağrısını harekete geçirmek üzere kullanacak. Bunu nasıl yapacağı ve Touch ID’ye mi entegre edeceği ise şimdilik bilinmezken bunu ileriki günlerde göreceğiz.

Aslında patent, Mart 2013 tarihinde dosyalanmış. Patent örneğinde belirli komutları yürüten sensör üzerinde kullanılan frekansı, kuvveti ve hatta parmak izini tanıyabilen bir sistemin kullanılması öngörülüyor. Bunu şuanda Touch ID’nin şu anki halinde görebiliyoruz. Güncellenen patente ise şimdi ilave acil durumlarda nasıl davranabileceğine ilişkin yeni bilgiler de eklenmiş durumdadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.