Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Anasayfa > Güncel Haberler > Internet Explorer’ın 2022’de Fişi Çekiliyor

Internet Explorer’ın 2022’de Fişi Çekiliyor

Internet Explorer’ın 2022’de Fişi Çekiliyor

25 yıldan fazladır hayatımızda olan ve artık neredeyse kullananın kalmadığı yılların emektarı Internet Explorer, sonunda tarihin tozlu raflarına karışıyor. Microsoft, 15 Haziran 2022’de Internet Explorer’ın fişini tamamen çekeceğini bildirdi.

Internet Explorer'ın 2022'de Fişi Çekiliyor
Internet Explorer’ın 2022’de Fişi Çekiliyor

Microsoft Edge’in program yöneticisi Sean Lyndersay, Windows 10 için Internet Explorer’ın geleceğinin Microsoft Edge’de olduğunu duyurdu.

Lyndersay, Internet Explorer 11 masaüstü uygulamasının 15 Haziran 2022’de Windows 10’un belirli sürümleri için kullanımdan kaldırılacağını ve destek dışı kalacağını iletti. Windows 10, 2022 yılında hala Internet Explorer’ı içerecek olsa da tarayıcı desteğini sona erdirecek. 

Edge’in daha hızlı ve daha güvenli olduğunu; aynı zamanda Edge’de daha iyi çalışan eski web sitelerini korumak için “IE Modu”nu kullanabileceğimizi söyledi. Internet Explorer kullanan kuruluşlar için IE Modu desteği en az 2029’a kadar devam edecek.

Microsoft, geriye dönük uyumluluk özelliğini kaldırmadan önce en az bir yıl öncesinden bildirimde bulunacağını iletti. Microsoft, Internet Explorer kullanan bir kullanıcıysanız, daha hızlı, daha güvenli ve daha modern Internet deneyimi için 15 Haziran 2022’den önce mutlaka Microsoft Edge’e geçilmesini önermekte. 

Bu değişiklikle birlikte, firmaların ve bireysel kullanıcıların Internet Explorer kullanımlarını ihtiyaç duyulan eski sitelerle sınırlayabileceklerini söyledi. Kullanıcıların Internet Explorer’dan geçiş yapmasının biraz zaman alacağını belirtiyor. Bu sebeple, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre Internet Explorer desteğini sona erdirmek için planlama önermekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.