Salı, Temmuz 23, 2024
Anasayfa > Teknoloji Haberleri > Windows 10 Workstation Edition Yayında

Windows 10 Workstation Edition Yayında

Windows 10 Workstation Edition Yayında

Microsoft, İş istasyonları için geliştirdiği Windows 10 Workstation Edition yayında.

 

İş İstasyonu kullanıcıları tarafından beklenen bu sürüm Fall Creators Update ile beraber piyasada olacak. Windows 10 Pro for WorkStation sadece Intel Xeon veya AMD Opteron işlemcilerle çalışacak. Şu anki iki işlemci kısıtlamasına karşın Windows 10 Pro for WorkStation, dörde kadar işlemciyi destekleyecek.

Windows 10 Workstation Edition Yayında

İşletim sistemi aynı zamanda çok büyük hacimli verileri yönetmeye izin veren, veri bozulmasına karşı hata toleransı sunan ReFS (Resilient File System) dosya sistemine geçiş yapıyor. bir diğerönemli geliştirme ise kalıcı bellek desteğinin geliyore olması: NVDIMM-N modülleri, talepkar uygulamalar için çok yüksek hızda okuma ve yazma sunacak. SMB Direct adlı yeni özellik ise ağ üzerinde çok daha hızlı veri paylaşmaya izin verecek ve bu özellik ile işlemciye daha az yüklenecek. Bir diğer önemli gelişme ise 6TB Bellek desteklemesi.

ReFS NEdir?

256 TB değerine kadarki bölümleri yönetebilen standart NTFS şemasına göre, reFS teorik olarak 4.7 zettabayt bölümler için kullanılabiliyor.

Microsoft, bir blog gönderisinde yeni işletim sisteminin “sunucu seviyesinde PC donanımını desteklediğini ve yoğun iş yükü hesabını karşılamak üzere geliştirildiğini” söyledi. Windows 10 Pro for Workstations’ın fiyatı ise henüz açıklanmadı. Güncelleme Bu Sonbaharda yayınlanacak gibi duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.