Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Anasayfa > Güncel Makaleler > Exchange Server > Office 365 Harici E-posta Etiket Özelliği

Office 365 Harici E-posta Etiket Özelliği

Office 365 Harici E-Posta Etiket Özelliği

Office 365 Harici E-Posta Etiket Özelliği nasıl kullanılır anlatmaya çalışacağım. Günümüzde mail sahteciliği sıkça karşılaştığımız bir şeydir. IT çalışanlarına burada sürekli iş düşmektedir. Yapımıza Mail Gateway ile koruma önlemleri almanın yanında çalışanlara da sürekli bildirimlerde bulunmakta fayda var.

Biz şimdi basit bir kural ile dış adreslerden gelen postaların kullanıcılara iletilirken Exchange Server tarafından External olarak işaretlenmesini sağlayacağız.

Şimdi bu kural için Office 365 Yönetici hesabınız ile  https://portal.office.com’dan oturum açalım.

Office 365 Harici E-Posta Etiket Özelliği


Admin Centers altında Exchange butonuna basıyoruz.

Office 365 Harici E-Posta Etiket Özelliği

Mail Flows sekmesinden Rules seçeneğine tıklıyoruz.

Office 365 Harici E-Posta Etiket Özelliği

+ butonuna basıyoruz. Açılan seçeneklerden Create a New Rule seçeneğini seçiyoruz.

Office 365 Harici E-Posta Etiket Özelliği

Yapacağımız kurala bir isim giriyoruz. Daha sonra Apply this rule if kısmında The sender is located seçeneğini seçiyoruz. Kural kısmına “Outside the organization”seçiyoruz. Daha sonra Add Condition butonuna basıp bu sefer The recipient is located seçeneğini seçiyoruz çıkan seçeneklerden “Inside the Organization” seçeneğini seçiyoruz. Daha sonra Do the Following kısmında Prepend the disclaimer seçeneğini seçiyoruz.

Office 365 Harici E-Posta Etiket Özelliği

Şimdi ise Enter text butonuna tıklıyoruz. Buraya uygulanacak metini giriyoruz örnek “External Mail” Select One kısmında ise Wrap seçeneğini seçiyoruz.

Add action butonuna basıyoruz. Mesaj’ın konu başlığına da External ibaresini girmek için Notify the recipient with a message seçeneğini seçiyoruz. External text kısmına External Mail yazıyorum ben yine.

Yaptığımız ayarlardan sonra artık hem mesajın konu kısmında hem de mesajın gövdesinde External uyarısı çıkacaktır.

Bu yazımda size Office 365 Harici E-Posta Etiket Özelliği ni anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı olur. Herkese sağlıklı ve sorunsuz günler dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.