Cumartesi, Nisan 20, 2024
Anasayfa > Teknoloji Haberleri > WhatsApp’a dev rakip Amazon’dan Anytime

WhatsApp’a dev rakip Amazon’dan Anytime

WhatsApp'a dev rakip Amazon'dan Anytime

WhatsApp’a dev rakip Amazon’dan Anytime

Hayatına ilk İnternetten kitap satışıyla başlayan Amazon, zamanla dünyanın en iyi girişimlerinden biri olmanın da ötesine geçerek teknoloji anlamında birçok konuda öncülük etmeyi başaran dev bir şirket oldu.

Geçtiğimiz haftalarda sağlıklı beslenmeyle ilgili Amerika’nın en büyük zincir marketlerinden biri olan Whole Foods’u bünyesine kattı Amazon. Aslında internetteki birçok sunucunun, birçok hizmetin doğru ve verimli çalışmasını sağlayan sunucu ve bulut servisleriyle adeta az bilinen gizli bir güç. Türkiye’ye şuan Almanya üzerinden hizmet veren Amazon, onbinlerce ürün sattığı alışveriş sitesi üzerinden çok büyük bir kitleye hitap etmektedir.

Şimdi bu dev Şirket yeni bir adım atıyor: mesajlaşma. Müşterilerine iyi bir mesajlaşma uygulamasından beklentilerini soran ve hangi fonksiyonların olması gerektiği konusunda araştırma yapan Amazon, “Anytime” adlı anlık mesajlaşma uygulamasının son güncellemelerini yapıyor. Anytime tıpkı WhatsApp ve benzeri Telegram, BİP gibi uygulamalarda olduğu gibi anlık mesajlaşmayla ilgili tüm fonksiyonları barındıracak.

WhatsApp'a dev rakip Amazon'dan Anytime

Anytime’da; sohbet, grup sohbetleri, konuşma, görüntülü görüşme yer alacak. Bunların dışında ise Anytime’da sosyal medya özellikleride olacak. Örnek vermek gerekir ise fotoğraflara çeşitli efektler eklenebilecek, kolay fotoğraf paylaşımı yapılabilecek, videolarda özel efektlerle maskeler verilebilecek.

Anytime kullanıcıları aynı zamanda Amazon’dan direkt olarak alışveriş ve restoranlardan rezervasyon yapabilecek, uçak bileti ve otel odası ayırtabilecekler. Uygulamada ayrıca banka hesap bilgileri gibi kişisel bilgiler şifrelenerek gönderilecek. Bu yılın başında şirketler için konferans uygulaması olan Chime’ı duyuran Amazon’un Anytime servisi tüketiciler için geliştirilmiş versiyonu olarak karşımıza çıkacak. Anytime akıllı telefonların yanı sıra bilgisayarlardan da kullanılabilecek. Kullanıcı kendisini WhatsApp’taki gibi telefon numarasından değil, isim aramasıyla bularak ekleyebilecek. Resmi olarak Amazon Anytime duyurulmuş değil ancak her an çıkabileceği söylenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.