Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Anasayfa > Motor Sporları > Formula1 > Singapur GP için Lastik Seçimleri Belirlendi

Singapur GP için Lastik Seçimleri Belirlendi

Singapur GP için Lastik Seçimleri Belirlendi

Pirelli, Formula1 takımlarının Singapur GP’si için yaptığı lastik tercihlerini açıklarken, genel olarak ultra yumuşak lastik tercih edildi.

 

Pirelli, takımlar için haftalar öncesinde yaptığı açıklamada Singapur GP için lastik seçimlerini belirlemişti. Singapur GP için en yumuşak hamurlar olan ultra yumuşak, süper yumuşak ve yumuşak lastiği götüreceğini bildirmişti.

Hamilton ve Bottas Singapur için farklı lastik tercihleri yaptılar. Hamilton 9 set ultra yumuşak lastiğin yanı sıra 2 set süper yumuşak ve 2 set yumuşak lastik tercih etti. Takım arkadaşı Bottas ise 9 set ultra yumuşak, 3 set süper yumuşak ve 1 set yumuşak lastik tercihi yaptı.

 

Ferrari pilotu Raikkonen’in yanı sıra, Red Bull, Force India, Williams, McLaren ve Renault pilotları 10 set ultra yumuşak, 2 set süper yumuşak ve 1 set yumuşak lastik tercih ederken, Ferrarinin diğer sürücüsü Vettel ise 10 set ultra yumuşak, 1 set süper yumuşak ve 2 set yumuşak lastik tercih etti.

 

Singapur GP için Lastik Seçimleri Belirlendi. 2017 Singapur GP’si Lastik Seçimleri;

Singapur GP için Lastik Seçimleri Belirlendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.