Salı, Mayıs 11, 2021
Anasayfa > Mobil > IOS > iPhone X Kablosuz ve Hızlı Şarj Özellikleri

iPhone X Kablosuz ve Hızlı Şarj Özellikleri

iPhone X Kablosuz ve Hızlı Şarj Özellikleri

iPhone X Kablosuz ve Hızlı Şarj Özellikleri

iPhone X Kablosuz ve Hızlı Şarj Özellikleri ile ilgili gelen son bilgiler bu yazımızda. iPhone X, 3 Kasım’da dünyanın belli ülkelerinde satışa sunulacak. iPhone X, hem Lightning portu ile hızlı şarj hem de kablosuz şarj istasyonu ile şarj olma özelliğini destekliyor. Ama üzülerek söylemekte fayda var bu aksesuarların hiçbiri kutudan çıkmıyor. 

iPhone X Kablosuz ve Hızlı Şarj Özellikleri

Peki iPhone X’in kablosuz ve hızlı şarj özelliklerinden nasıl yararlanabilirsiniz?

Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlediği bir etkinlikte iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’a hızlı şarj özelliği eklediğini açıklamıştı. Bu özellik sayesinde yeni çıkan iPhone modellerinin pilini 30 dakikada yüzde 50 oranında şarj edebilmekte. Hızlı şarj Android cihazlarda yıllardır kullanılmakta ve Apple’ın nihayetinde bu özelliği telefonlarına eklemesi güzel bir gelişim olmuş oldu. Ayrıca bütün cihazlar Qi uyumlu kablosuz şarj istasyonlarını desteklemekte. 

Apple’ın yeni iPhone’larının kutusundan çıkan adaptörler maalesef hızlı şarjı desteklemiyor kutu içinden eski tip klasik şarj adaptörleri çıkmakta. Hızlı şarj kullanmak için ayrıca yatırım yapmanız gerekecek.

Apple tarafından satılan en uygun fiyatlı hızlı şarj cihazı, 49$ MacBook için 29W USB-C güç adaptörü. Bununla birlikte, USB-Power Delivery ile uyumlu farklı marka USB şarj aletide satın alabilirsiniz.

Böylece iPhone X ile birlikte Apple ilk kez bir akıllı telefonunda kablosuz şarj desteği de sunmaya başladı.

iPhone X Kablosuz ve Hızlı Şarj Özellikleri

iPhone X’in fiyatı ne kadar?

Apple’ın iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri ile birlikte duyurduğu, iPhone X’in Türkiye satış fiyatı nihayet belli oldu. iPhone X, Apple’ın gelmiş geçmiş en pahalı akıllı telefon modeli olacak.
 
Apple, iPhone X’in Türkiye satış fiyatını kendi web sitesi üzerinden duyurdu. Başlangıç modeli olan iPhone X 64 GB’ın satış fiyatı 6099 TL, iPhone X 256 GB’ın fiyatı ise 6899 TL olarak belirlenmiş. Bu arada hatırlatayım iPhone X’in ABD fiyatı ise 999 dolar.

iPhone X ile birlikte duyurulan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın fiyatı da geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. iPhone 8 64 GB 4199 TL’ye, iPhone 8 Plus 64 GB 4799 TL’ye satışa sunuldu. iPhone X’in satış fiyatı iPhone 8 Plus’tan 1300 TL, iPhone 8’den 1900 TL daha pahalı.

iPhone X ilk haftada 2 ila 3 milyon adet satılacağı tahmin edilmekte. Bu da cihazın ön sipariş vermesinin neredeyse çok zor olacağı anlamına geliyor. iPhone X’i Apple Store’dan satın almak istediğinizde şuan Stokta olmadığı uyarısı alınmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.