Salı, Mayıs 11, 2021
Anasayfa > Mobil > IOS > iPhone 8 Kablosuz Şarj Özelliği İle Gelecek

iPhone 8 Kablosuz Şarj Özelliği İle Gelecek

iPhone 8 Kablosuz Şarj Özelliği İle Gelecek

Son zamanlarda sızdırılan bilgilerden yeni iPhone8’de kablosuz şarj özelliği olacak mı?

 

Apple, iPhone 7 konusunda çok fazla eleştiriye maruz kalmıştı. Bu eleştirilerin en başında malum iPhone 7’nin iPhone 6s’e çok benzerliği konusunda çok ciddi bir eleştiri yağmuruna tutulmuştu Apple. Ama buna rahmen Apple iPhone 7 iPhone 6s satışlarından daha fazla rakama ulaştı.

Apple firması tarafından, iPhone’ların 10. yaş günü olan 2017 yılında çok özel bir cihazı piyasaya sürmesi beklenmekte ve bir çokta yazı dolaşmaya başladı teknoloji sitelerinde. 2017 iPhone’ların ismi şuanki söylentilere göre iPhone 8 olacak.

Bütün Apple kullanıcılarının merakla beklediği Kablosuz şarj özelliği, iPhone 8’lerde olması muhtemel büyük yeniliklerden birisi olacak. Apple tedarikçisi Foxcon şirketi uzun bir süredir kablosuz şarj üniteleri üzerinde çalışıyor. Apple’ın son iPhone 7 lansmanında sunduğu AirPods kulaklıklarda da kullanılan, çığır açıcı kablosuz şarj özelliği, iPhone 8’lerde de olması beklenmekte.

Ayrıca yeni iPhone’un, kızıl ötesi ile yüz tanıma sistemi, ekranda Touch ID olmayacağı ve yüksek çözünürlüklü ekrana sahip olacağı gibi farklı söylentilerde ortaya çıkmıştı.

iPhone 8 Kablosuz Şarj Özelliği İle Gelecek

Gelen bilgilere göre, iPhone 8’e özel bir aparat takılacak ve şarj aleti de duvar prizinde monteli olacak. iPhone şarj aletinden 4.5 metre uzaktayken dahi, şarj işlemi yapılabileceği söylenmekte. Şarj teknolojileri alanında uzmanlaşmış bir şirket olan Energous şirketi ile Apple’ın anlaştığı da sızdırılan haberler arasında. Energous, geçtiğimiz günlerde Apple’ın partnerlerinden Dialog tarafından 10 milyon dolar yatırım almıştı.

İlerleyen günlerde bu çıkan haberlerin ne kadarı doğru çıkacak göreceğiz bakalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.