Cumartesi, Haziran 15, 2024
Anasayfa > Güncel Makaleler > EMC VNXe 3200 Storage FW Upgrade

EMC VNXe 3200 Storage FW Upgrade

EMC VNXe 3200 Storage FW Upgrade işlemlerini anlatmaya çalışacağım sizlere.

Giriş seviyesi olan EMC firmasına ait olan VNX3200 için öncelikle üreticinin bu cihaz için güncel FW dosyasını EMC web sitesinden temin etmemiz gerekmektedir.

EMC VNXe 3200 FW Upgrade

Dosyamızı indirdikten sonra EMC VNX3200 cihazımıza web ara yüz üzerinden bağlantı sağlıyoruz.

EMC VNXe 3200 FW Upgrade

Settings kısmına gelip Softwae Upgrades bölümünden cihaz’ın şuanki Firmware seviyesini kontrol ediyoruz.

EMC VNXe 3200 FW Upgrade

Karşımıza gelen ekranda Start Upgrade butonuna basıyoruz. İlk aşamada Storage üzerinde yükseltme işlemine engel olacak sorunler varmı diye Pre-Check işlemi başlıyor.

EMC VNXe 3200 FW Upgrade

Healt Check işlemi sonrası sorun olmaması durumunda bir sonraki aşamada Download ettiğimiz Fw dosyasını Upload ediyoruz. Yapacağımız FW dosya yükleme aşaması network performansına göre farklılık gösterecektir.

EMC VNXe 3200 FW Upgrade

Şimdiki ekranda ise yükleme işlemi bittikten sonra işlem esnasında Storage Processors lerin otomatik olarak reboot olacağı ile ilgili uyarıyı görüyoruz. Bu işlemler esnasında bağlı olduğu sistemler (Windows, Hyper-V, VMware) kesinti olmayacaktır.

EMC VNXe 3200 FW Upgrade

Gelen ekranda gerçekleşecek işlemler ile ilgili bilgilendirme gelmekte. (Şuanki FW kod seviyesi ve Çıkış tarihi ile yükseltilecek FW versiyonu ve çıkış tarihi)

Herşey ok ise Finish ile Upgrade işlemine başlayabiliriz.

Firmware güncelleme işlemi başladı. Tahminen bu işlem cihazın kullanım yoğunluğuna göre 45 dakika ile 1 saat arası sürecektir. Tüm bu süreçte sistemlerde hiç bir kesinti yapılmaktadır.

EMC VNXe 3200 Storage FW Upgrade işlemini anlatmaya çalıştım sizlere bu yazımda. Faydalı olması dileği ile herkese sağlıklı ve sorunsuz günler dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.