Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Anasayfa > Teknoloji Haberleri > DJI 100 Megapixel Kameralı Drone

DJI 100 Megapixel Kameralı Drone

DJI 100 Megapixel Kameralı Drone

 

DJI ve Hasselblad birleşiminden doğan bu yeni muhteşem Drone tam 100 megapiksel kalitesinde çekim yapabilen kameralı drone’lar piyasaya sunuldu.

İnsanların ulaşamadığı yüksek noktalara büyük bir çeviklik ile çıkan drone’lar, son birkaç yıldır bizlerin gözbebekleri oldular. Önde gelen drone üreticisi DJI, İsveçli kamera üreticisi Hasselblad’in hisselerinin çoğunu satın almasından sonra ilk hamleler de ortaya çıkmaya başladı. DJI, Hasselblad’in kameralarını drone’larına taşıyor. Genel olarak kurumsal kameralar üreten Hasselblad, 100 megapiksellik drone’lara entegre kameralar üretecek.

DJI 100 Megapixel Kameralı Drone
DJI 100 Megapixel Kameralı Drone

Resim-01

Yüksek hacimli film ve benzeri yapımlar için uygun olduğu açıklanan kameralar, DJI’ın çok sevilen DJI M600 Pro drone’larına takılarak sunulacak. Ronin MX gimbal ve H6D-100c kamera ile kalkan DJI drone’ların duyurusu, Las Vegas’ta gerçekleşen NAB endüstri seminerinde gerçekleştirildi.

DJI 100 Megapixel Kameralı Drone
DJI 100 Megapixel Kameralı Drone

Resim-02

DJI M600 Pro şu anda resmi web sitesinde 4.999 dolardan(18.000 TL) satılıyor. Üzerine takılan Ronin MX ise resmi web sitesinde 1590 dolardan(5.700 TL) satılan drone’un yeni kameraları ile birlikte çok daha başarılı performans sunması bekleniyor.

DJI 100 Megapixel Kameralı Drone
DJI 100 Megapixel Kameralı Drone

Resim-03

Fotoğrafçılığa karşı herhangi bir ilgisi olmayan kişiler bile (Canon, Nikon, Kodak, Pentax) gibi markaları bilirler yada duymuşlardır. Üst seviye segment’e hitap eden kamera sistemleri üreten Hasselblad ve profesyonel fotoğrafçıların vazgeçilmez markası olan Hasselblad 1941 yılında İsviçre’de faaliyetlerine başlamıştır. Daha sonrasında NASA gibi dünyanın en büyük uzay araştırma kurumuna bile görüntüleme sistemleri sağlamış büyük bir markadır. Ay’ın Apollo görevi esnasında çekilen ve bir efsane haline gelen ilk fotoğrafı da Dünya devi Hasselblad tarafından geliştirilen bir kamera ile çekilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.