Perşembe, Nisan 18, 2024
Anasayfa > Güncel Makaleler > Client İşletim Sistemleri > Windows10 x64 E-Beyanname Çalıştırma

Windows10 x64 E-Beyanname Çalıştırma

Windows10 x64 E-Beyanname Çalıştırma

Windows10 x64 E-Beyanname Çalıştırma ile ilgili bu yazımda size 64bit işletim sistemlerinde yaşanan sorunu nasıl aşacağımızı anlatacağım.

Windows x64 sistemlerde E-Beyanname programını çalıştırmak istediğinizde direk olarak çalıştıramazsınız çeşitli hatalar ve uyarılar alırsınız. Bu sorunu gidermek için öncelik ile Windows Path ayarlarına aşağıdaki satırı eklemeniz gerekiyor. Daha sonra gerekli programları kurmanı gerekmektedir.

Öncelikle Bilgisayarım’a sağ klik yapıyoruz ardından özellikler’i açıyoruz.

Windows10 x64 E-Beyanname Çalıştırma

Daha sonra açılan ekranda Gelişmiş Sistem Ayarı seçeneğine tıklıyoruz.

Windows10 x64 E-Beyanname Çalıştırma

Karşımıza gelen ekranda alt tarafta bulunan Ortam Değişkenleri butonuna basıyoruz.

Windows10 x64 E-Beyanname Çalıştırma

Karşımıza gelen ekranda ise şimdi altta bulunan Sistem Değişkenleri Bölümünde yeni butonuna basıyoruz.

Windows10 x64 E-Beyanname Çalıştırma

Açılan ekranda kutulara sırası ile aşağıdaki değerleri giriyoruz. Büyük küçük harf ve boşluklara dikkat ederek yazmanızı tavsiye ederim.

Değişken adı: ebyn

Değişken değeri: %SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem

Windows10 x64 E-Beyanname Çalıştırma

Daha sonra GIB sitesinden istemiş olduğu JRE Kurulum 1.4.2_05 indirip kurmanız gerekli. Daha sonra “C:\Program Files (x86)\Java” klasörü altında bulunan j2re1.4.2_05 klasörünü kopyalıyoruz ve daha sonra “C:\Program Files\Java” altına kopyalıyoruz.

Bu işlemlerden sonra “C:\Program Files\Java\j2re1.4.2_05\bin” klasörü içinde bulunan java, javaw, java.dll, jawt.dll dosyalarını kopyalıyoruz ve “c:\ebyn” klasörüne yapıştırıyoruz.

Bu işlemlerden sonra “c:\ebyn” klasöründeki “bdp.bat” dosyasını istersen masaüstüne kısa yol yapabilirsin. Daha sonra ilgili dosyayı çalıştırıyoruz ve sorunsuz bir şekilde e-beyanname programın kullanabiliriz.

Windows10 x64 E-Beyanname Çalıştırma ile ilgili yazımın sonuna geldik. Umarım faydalı olur. Herkese sağlıklı ve sorunsuz günler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.