Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Anasayfa > Güncel Makaleler > Client İşletim Sistemleri > Windows 11 Yayınlandı Nasıl İndirilir

Windows 11 Yayınlandı Nasıl İndirilir

Windows 11 Yayınlandı Nasıl İndirilir

Windows 11 Yayınlandı Nasıl İndirilir

Microsoft Windows 11 kararlı sürümünü nihayet tüm kullanıcılar için yayınladı. Artık isteyen herkes yeni işletim sistemine geçiş yapabilecek. Windows 10 kullanıcılarının ücretsiz olarak nasıl geçebilir anlatacağım sizlere.

Windows 11 Performans artışlarının yanında tasarım olarakta oldukça dikkat çekiyor. Microsoft firmasının bu versiyon için TPM 2.0’nin zorunlu tutmakta. Sistem güvenliğiniz açısından önemli olan bu özellik bazılarının canını sıkabilir. Bu özellik piyasadaki bir çok kullanıcının anakartları ya da işlemcileri tarafından desteklenmemekte.

Bilgisayarınız Windows 11 için hazır mı?

Windows 11 Yayınlandı Nasıl İndirilir

Windows 11 Yayınlandı Nasıl İndirilir

Windows 11’in piyasaya sürülmesinden sonra kullanıcıların sıkça sorduğu soru nasıl indirilir oldu.

Kurulum ISO dosyasını indirmesi çok basit. İndirmeden veya yüklemeden önce yapmanız gereken en önemli aşama aslında bilgisayarınızın hazır olup olmadığını öğrenmek. Microsoft tarafından sunulan tool ile bu işlemi yapabilirsiniz. Denetleme tool’una buradan ulaşabilirsiniz.

Windows 11 kurulum medyası nasıl indirilir?

Windows 11 Yayınlandı Nasıl İndirilir

İlk indirme yöntemi kullandığınız bilgisayar destekliyor ise Windows Update ile indirip direk yükseltme yapabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise buradan Microsoft ‘un sitesine giderek indirme yöneticisi ile indirebilirsiniz. Burada sizi 3 seçenek karşılamakta. Biri direk kullandığınız bilgisayarı yükseltmeye yarar. Diğer seçenek ise kurulum medyası oluşturmanıza yardımcı olur. Son seçenek ise disk imajı indirmenize yardımcı olur.

Siz kendinize uygun seçenek ile buradan ilerleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.