Perşembe, Nisan 11, 2024
Anasayfa > Teknoloji Haberleri > Windows 10S Dağıtımı başladı

Windows 10S Dağıtımı başladı

Windows 10s tüm kullanıcılara dağıtımı başlandı.

 

Microsoft firması tarafından Mayıs ayı içerisinde duyurulan eğitim odaklı Windows 10 S artık bütün kullanıcılar tarafından indirilmeye hazır. Windows 10 S’in düşük konfigürasyonlu donanımla en performanslı şekilde çalışabilecek durumda dizayn edildiği daha önce duyurulmuştu. Bu işletim sistemi eğitim amaçlı olmasının yanında  Windows Mağaza’da yer alan uygulamaları da çalıştırabilecek.

Windows 10S Dağıtımı başladı

Windows 10S Dağıtımı başladı. Microsoft Windows’un bu işletim sisteminden Windows 10 Home kullanıcıları maalesef faydalanamayacak. Bu işlerim sistemi hakkında bilinmesi gereken bir başka nokta ise Windows 10 S için Windows 10 Pro, Windows 10 Pro Education veya Windows 10 Enterprise sürümlerine sahip olunması gerekmektedir. Windows 10 S kurulu olan ilk cihaz ise Surface Laptop oldu. Diğer yandan Windows 10 S sürümünü bilgisayarınızda etkinleştirdiğinizde, işletim sisteminin daha sonraki kurulumlarında da sorun yaşanmayacak.

Ayrıca Microsoft özel sürücüler gerektiren aygıtların Windows 10 S’te düzgün çalışamayabileceği konusunda da kullanıcılara uyarıda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.