Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Anasayfa > Mobil > IOS > VPN Uygalamaları Appstore’dan kaldırıldı

VPN Uygalamaları Appstore’dan kaldırıldı

VPN Uygalamaları Appstore'dan kaldırıldı

Apple Çin’den gelen baskıya daha fazla direnemedi ve  VPN Uygalamaları Appstore’dan kaldırıldı!.

Çin hükümeti yakın zamanda ülkede bulunan bütün servis sağlayıcılarına (ISP) VPN hizmetlerinin kısıtlanması talimatını vermişti. Bu yasaktan nasibini alan Apple firmasıda daha fazla direnemeyerek Çince App Store üzerindeki tüm VPN uygulamalarını kaldırttı.

VPN Uygalamaları Appstore'dan kaldırıldı

Google Play‘de ise zaten ülke genelinde erişim yok. Diğer Android marketlerde VPN ile ilgili uygulama olup olmadığı bilinmemekte. Bu kısıtlamanın ardından Express VPN, Apple’dan aldığı notu kendi sitesinde paylaştı. Bu not içerisinde, Apple firmasının bulunduğu lokasyonda tüm yasal gerekliliklere uyması gerektiği ve uygulamanın sadece ve sadece Çin App Store üzerinden kaldırıldığı belirtilmekte. Diğer App Store’larda uygulamanın sunuılmaya devam edildiği belirtilmekte.

 

Böyle büyük firmaların bu tarz engellemelere boyun eğmek istemeselerde bu ülkede faaliyetlerini sürdürebilmek adınabu tarz istekleri kabul etmek zorunda kalıyorlar. Apple yakın zamanda Çin’de bir veri merkezide açacağını belirtmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.