Cumartesi, Nisan 20, 2024
Anasayfa > Güncel Haberler > iPhone 15 Pro Yeni Buton

iPhone 15 Pro Yeni Buton

iPhone 15 Pro yeni buton gelecek gibi. Bu buton bir “Eylem” düğmesi olarak gelmesi beklenmekte. Farklı işlevleri de yerine getirecek bu buton aynı zamanda ses anahtarının da yerini alacak.

iPhone 15 Pro yeni buton

iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde bazı yeni tasarım değişikliğine gidecek gibi duruyor.  iOS 17’nin geliştirici beta programında bu düğmeyle ilgili bazı detaylar ortaya çıkmıştı.

Eğer bu özellik devreye alınır ise iPhone 15 Pro uzun yıllar sonra ilk kez ses düğmesinin kaldırılması anlamına gelecek. Yeni eylem butonu bir takım özelleştirilebilir seçenek sunacağı söylentiler arasında. Bu özellikler arasında erişilebilirlik kısayolları, kamera denetimleri ve Siri kontrolü gibi özellikler yer alacak.

Her ne kadar farklı özellikleri içerse de, kamera tarafındaki yetenekleri ile dikkatleri üzerine çekecek. Mesela kamera açık iken hafif dokunulduğunda otomatik odak yapabilecekken tam basıldığında ise fotoğram çekecek. Ayrıca uzun basılma anında ise video çekmeye işlemi yapacak.

Yeni gelecek bu düğmenin solid-state (katı hal) olarak gelmesi beklenmekte. Bu da üzerine uygulanan basınca duyarlı olacağı anlamına geliyor.

iPhone 15 serisi ürünlerinin Eylül ayında lansman yapılması beklenmekte. Yenilenen yan düğme, A17 Bionic çip ve 48 Megapiksel ana kamera gibi özellikler bekleniyor.

iPhone 15 Pro yeni buton ile ilgili haberi sizlere sundum yararlı bulursunuz umarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.