Cuma, Mart 1, 2024
Anasayfa > Teknoloji Haberleri > Google Yıllar Sonra Sayfasını Yeniden Tasarlıyor

Google Yıllar Sonra Sayfasını Yeniden Tasarlıyor

Google Yıllar Sonra Sayfasını Yeniden Tasarlıyor

Google çok büyük bir yeniliğe giderek, tasarımını komple değiştiriyor.

Google, masaüstü arama sonuçları için yeni bir Material Design düzenlemesini test etmeye başladı. Google ilk olarak 2014’te gerçekleşen I/O konferansında tanıttığı Material Design’la birlikte Android, Chrome işletim sistemi ve webüzerinde yeni grid tabanlı bir görünüme geçeceğinin sinyallerini vermişti.

Firmanın açıklamasına göre yeni sayfa, makine öğrenimi teknikleriyle kişiye ve konuma özel hale getirilecek. The Guardian’ın raporu, yeni kişisel haber kaynağının “yakın gelecekte” Google’ın ana sayfasının bir parçası olacağını söylüyor.

Google Yıllar Sonra Sayfasını Yeniden Tasarlıyor

 

Google’ın web üzerindeki en önemli birimleri YouTube ve arama motorunun kendisinde bu değişiklik halen gerçekleşmemişti. Geçtiğimiz ay YouTube üzerinde bu yeni görünümü test etmeye başlkamıştı. Firma söz konusu yeni görünümü şimdi de google.com‘daki arama sonuçları için uygulamaya başladı.

Google’ın arama sonuçları daha önce de ızgara biçiminde bir görünüme sahipti. Görünüm anlamında bu yeni tasarım da aynı işleve sahip. Fakat buradaki asıl değişiklik arka planın beyaz renk yerine açık gri görünmesi ve tekil arama sonuçlarının daha öne çıkartılarak gölgelendirmeyle beyaz kutularda yer alması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.