Perşembe, Temmuz 25, 2024
Anasayfa > Güncel Haberler > Internet Explorer Bir Dönemin Sonu

Internet Explorer Bir Dönemin Sonu

Microsof, Şubat ayında yayınlanacak Microsoft Edge güncellemesi ile artık bazı Windows 10 işletim sistemlerinden IE 11’i devre dışı bırakacağını iletti. Yapılan bilgilendirmede ise 14 Şubat 2023’te çıkacak olan Microsoft Edge güncellemesi ile kalıcı olarak devre dışı bırakmayı planlıyor.

Internet Explorer Bir Dönemin Sonu

Microsoft birden fazla sürümünde devre dışı olacak olsada Windows 7 ESU, Windows 8.1 ve Windows 10 LTSC client IoT sürümlerinde IE11 sürümünü bir süre daha kullandırmaya devam edeceğini duyurdu. Belirtilen Windows sürümünün Support süresi sonuna kadar teknik destek ve güvenlik güncellemeleri almaya devam edecek ve geriye dönük uyumluluk için ve en az 2029’a kadar destek devam edecek.

NOT: Microsoft Edge’de IE modunu etkinleştirmek için yapılması gereken  “edge://settings/defaultbrowser” adresine gitmeniz , ‘ Sitelerin Internet Explorer modunda yeniden yüklenmesine izin ver (IE modu)‘ seçeneğini açmanız ve tarayıcıyı yeniden başlatmanız gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.