Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Anasayfa > Güncel Haberler > Çıplak Resim İsteyen Yeni Ransomware

Çıplak Resim İsteyen Yeni Ransomware

Çıplak Resim İsteyen Yeni Ransomware

Yeni Trend, Hacker tarafından şifrelenen dosyaların açılması için artık çıplak fotoğraf isteniyor. Yeni virüs’ün ismi nRansomware olarak anılmakta.

 

MalwareHunterTeam tarafından fark edilen yeni virüs şuan için nRansomware olarak duyurulmakta. Ransomware varyasyonlarının anlaşılan ardı arkası kesilmeyeceğe benziyor. Bu sefer ama saldırganlar daha da ileri giderek para yerine kurbandan çıplak fotoğrafını istemekte. Saldırgan bizi Oyun karakteri Thomas ile karşılıyor.

Çıplak Resim İsteyen Yeni Ransomware

 

Çıplak Resim İsteyen Yeni Ransomware !

 

Yeni çıkan bu virüs Petya ve WannaCry dan farklı olaran kurbanlardan Bitcoin aracılığı ile para değil uygunsuz resimler istiyor. Virüs hakkında henüz tam ve net bilgiler bulunmamakla birlite VirusTotal ve Hybrid Analysis tarafından tehtid olarak görülmekte. WannaCry varyasyonunda olduğu gibi kurbanın bilgisayarında bütün verileri şifreliyor ve kurbanından 10 adet uygunsuz içerikli resim istiyor. Henüz bunun bir şakamı yoksa gerçekmi olduğu resmi olarak duyurulmadı. İlerliyen günlerden öncü Antivirüs firmaları bu konu hakkında sanırım açıklama yaparlar.

 

WannaCry’da gördüğümüz dosya kilitlendikten sonra Çıplak Resim İsteyen Yeni Ransomware, Ekranda Kilit kodu girmemiz için bir ekran açılmakta ve Hacker tarafından yollanan mesaj ekrana gelmekte. Mesaj içeriğinde dosyaların şifrelendiği ve şifrelerin çözülmesi için öncelik ile bir mail account açmanızı istiyor ve daha sonra resimleri kendisine yollamanızı istiyor. Resimlerin size ait olduğunu doğrulayabilir ise size gerekli kodu yollayacağını yazmakta mesajda. Yaratıcılıkta sınır tanımayan Hacker yolladığınız resimlerin ayrıca satılabileceği bilgisinide vermekte.

 

Çıplak Resim İsteyen Yeni Ransomware

 

Yapılan açıklamalarda Henüz bu virüs’ün kaç kişi etkilediği yada yayıldığı ülkelerin bir verisi bulunmamakta. Şimdilik daha önceki virüslerde de yapılan açıklamalardaki gibi bu tarz şeylerden korunmak için Güncel bir İşletim sistemi ve Güncel Antivirüs kullanmayı tavsi etmekten başka çare bulunmamakta.

 

Bu arada bu virüs gerçek ise Hacker’e resim gönderecek iseniz bir kez daha düşünün yolladığınız resim size yarın öbür gün şantaj aracı olarak karşınıza çıkabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.