Salı, Temmuz 23, 2024
Anasayfa > Teknoloji Haberleri > Yeni USB Standardı USB 3.2 Duyurusu Yapıldı

Yeni USB Standardı USB 3.2 Duyurusu Yapıldı

Yeni USB Standardı USB 3.2 Duyurusu Yapıldı

Yeni USB Standardı USB 3.2 Duyurusu Yapıldı

Daha tam olarak USB-C’ye geçmemişken yeni USB standardı USB 3.2 duyurusu yapıldı. Yeni standart ile birlikte USB 3.2 cihazlardan USB 3.2 cihazlara veri aktarımı saniyede 2 GB olacak.

Yeni USB Standardı USB 3.2 Duyurusu Yapıldı

USB 3.2’nin göze çarpan en büyük özelliği, çok kanallı veri aktarımına izin vermesi bu sayede veri aktarımını ikiye katlanmakta bu sayede çift kanallı 5Gbps veya çift kanallı 10Gbps veri aktarım anlamına geliyor.

USB 3.2, USB 3.0 ve altını kullanan cihazlarla uyumlu olacak ve çift kanallı aktarım mevcut USB Type-C kablolarıyla çalışacak buda USB 3.2 için kablolarınızı değiştirmek zorunda kalmayacağınız anlamına gelmekte.

USB 3.2’nin teorik bant genişliği sınırı ise 20 Gbps’ye kadar çıkıyor. Ayrıca USB 3.2’nin hızından yararlanmak için USB 3.2 destekli cihazların kullanılması gerekiyor.

USB 3.2’nin bu güzel avantajlarından yararlanabilmek için tabiki öncelikle USB 3.2 destekli bir PC veya Notebook’a ve 3.2 destekli bir Donanıma ihtiyaç oalcak. Bu cihazları bağlamak içinde USB-C kablo olmazsa olmazımız olacak. Hangi cihazların USB 3.2’yi destekleyeceği henüz belli değil. USB 3.2 standardının 2017 sonbaharından yapılacak olan Day North America‘da duyurulması beklenmekte.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.