Perşembe, Eylül 21, 2023
Anasayfa > Güncel Haberler > Son dakika! LYS tercih sonuçları resmi siteden açıklandı

Son dakika! LYS tercih sonuçları resmi siteden açıklandı

Son dakika! LYS tercih sonuçları resmi siteden açıklandı

Son dakika! LYS tercih sonuçları resmi siteden açıklandı. Merak ile beklenen LYS tercih sonuçları resmi siteden açıklandı. Milyonlarca öğrenci ve ailesinin beklediği LYS tercih sonuçları bu akşam açıklandı. LYS tercih sonuçlarına buradan kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 

2017 LYS yerleştirme ve tercih sonuçları biraz önce ÖSYM tarafından açıklandı. Yapılan açıklamaya göre Bu tercih dönemi yerleşemeyen adaylar için ek yerleştirme kontenjanı olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayacak kayıt işlemlerinde, kayıt yaptırmayan ve yerleştirme için yeteri başvuru alınmayan bölümlerde kalan boş kontenjanlar açıklanacak. Açıklanan kontenjanlara göre ek yerleştirme tercihleri alınacak.

Son dakika! LYS tercih sonuçları resmi siteden açıklandı

Kayıtlar ne zaman başlayacak?

Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından bir yüksek öğretim programına yerleşen adaylar için üniversite kayıtları başlayacak. Elektronik kayıtlar, 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

 

Kayıt işlemleri için gerekli belgeler neler?

Adayın ÖSYS Sonuç Belgesi, Adayın mezun olduğu okuldan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi Aday ek puandan yararlanarak yerleşmiş ve alan/kol/bölümü diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, ek puan esas olan okul ve alan/kol/bölümden mezun olduğunu gösterir resmi belge, Nüfus cüzdanının onaylı örneği, İkametgâhı ile ilgili beyanı, Askerlik çağına gelmiş veya daha yukarı yaştaki erkek adaylar için ilgili askerlik şubesinden alınacak “bir fakülte veya yüksekokula kaydolmasında askerlikçe bir sakınca olmadığı”na dair belge 12 adet 4.5 x 6 (cm) ebadında fotoğraf (fotoğraflar son altı ay içinde, önden, başı ve boynu açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde olmalıdır.).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.