Cuma, Nisan 19, 2024
Anasayfa > Güncel Makaleler > Exchange Server > EdgeSync Error 1024 and The supplied credential is invalid

EdgeSync Error 1024 and The supplied credential is invalid

Exchange 2010 yapımızda bulunan EDGE server ile HUB Transport arasındaki bağlantıda “The supplied credential is invalid” hatası ile karşılaşıyor isek. aşağıdaki adımları takip ederek problemi giderebiliriz.

1- EDGE Rolü yüklü serverde Exchange Management Shell açıyoruz ve ” new-edgesubscription –filename “c:\edge.xml“komutunu çalıştırıyoruz. karşımıza çıkan ekranda “Y” yazıp devam ediyoruz.

2- Oluşan dosyayı HUB Transport rolü yüklü Exchange server’e kopyalıyoruz.

3- HUB Transport rolü yüklü serverde EMC açıyoruz ve buradan  Organization Configuration oranda da HUB Transport sekmesine tıklıyoruz. Actions kısmında “New Edge Subscription” seçeneğine tıklıyoruz. karşımıza çıkan pencerede gerekli bilgileri giriyoruz ve Finish ile işlemi bitiriyoruz.

4- HUB Transport rolü yüklü server Exchange Management Shell açıyoruz ve “start-edgesynchronization” komutunu çalıştırıyoruz. Result kısmında Success gördükten sonra “test-edgesynchronization” komutunu çalıştırarak bağlantımızı test ediyoruz.

bu işlemlerden sonra EDGE üzerinde biriken mailler otomatik olarak posta kutularına teslim edilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.