Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Anasayfa > Teknoloji Haberleri > Microsoft Paint Rafa Kaldırılıyor

Microsoft Paint Rafa Kaldırılıyor

Microsoft Paint Rafa Kaldırılıyor

Microsoft Paint Rafa Kaldırılıyor

Microsoft Yeni Windows 10 güncellemesi ile yıllardır işletim sisteminde yer verdiği grafik programı MS Paint’i Kaldırmayı planlıyor.

Microsoft Paint Rafa Kaldırılıyor

Microsoft, bu yıl içinde yapılacak güncellemeyle, 32 yıldır kullanıcıların beğenisine sunduğu Paint’i, Outlook Express’le birlikte “demode” uygulamalar sınıfına aldı.

MS Paint, Kasım 1985’te Windows 1.0 sıfır sürümüyle birlikte kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Paint, ZSoft tarafından geliştirilen PC Paintbrush’un lisanslı versiyonuydu.

Program, Windows 98’le birlikte görselleri JPEG olarak kaydedebilme özelliğine kavuşarak kendini geliştirmişti. Microsoft geçen yıl, klasikleşmiş yazılımın yeni versiyonu olarak Paint 3D’yi çıkardı. Eski sürüme göre daha gelişmiş özelliklere sahip olan Paint 3D ile kullanıcılar, üç boyutlu görseller yapabilmekte.

Basit kullanımıyla popüler olan MS Paint, Photoshop gibi programlara kıyasla çok sınırlı özelliklere sahip olmasına rağmen, Windows kullanıcıları için nostaljik bir uygulama.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.